Ahmet Serhan SAYIM

Uzman Klinik Psikolog

Çocuk & Ergen ve Yetişkin Psikoterapisti

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Bölümünü %100 burslu olarak kazandı, Sosyoloji Yan Dal programı ile birlikte Yüksek Onur Derecesiyle mezun oldu.

Polonya Jagiellonian University’de Erasmus+ Programı ile eğitim aldı, genç ve yetişkinbireylerin yakın ilişkileri, politik duruşları ve sosyal ilişkilerdeki tutumları ile ilgili çalışmalar yaptı.

Lisans Eğitimi döneminde Genç Yetişkin ve Yetişkin bireylerde bağlanma türleri, yakın ilişkiler, partner ve aile ilişkilerini inceleyen tez çalışmasını tamamladı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Alanında Yüksek Lisansını tamamladı, Yüksek OnurDerecesiyle Klinik Psikolog olarak mezun oldu. Uzmanlık Tez Çalışmasını Psikoterapist veDanışan arasındaki ilişkinin kuvvetlenmesi ve ilişkiyi etkileyen faktörler üzerine tamamladı.

Uzmanlık eğitimi süresince çocuklarla ilgili oyun terapisi, gençler ve yetişkinlerle ilgili bireyselpsikoterapi, ebeveyn danışmanlığı ve aile terapisi eğitimlerini aldı. Yetişkin bireylerle grupçalışması, Psikoterapist-Danışan arasındaki bağın kuvvetlenmesi gibi konularda da çalışmalaryaptı.

Çeşitli kurumlardaÇocuklarda ve Yetişkinlerde Bağlanma, Ayrılma ve Keşfetme Davranışları“, “Babaların Görevleri, Etkinlik Alanları ve İşleviveÇocuklarda ve Yetişkinlerde KaygıDurumu, Kaygının Hayatı Etkileyen Noktalarıkonularında eğitim ve seminer vermektedir.

Yurt dışında ve yurt içinde çeşitli okullara ve spor akademilerine çocuklarda/gençlerde okul veçevreye adaptasyon, sosyal ilişkiler, akademik zorlanmalar, kural ve sınırlara uyum, duygusalilişkiler ve aile ilişkileri gibi konularda psikolojik destek vermektedir.

Ebeveynler ve Yetişkin bireyler ile çeşitli konularla ilgili (İlişkilerde Sınırlar ve Çatışma, DuyguDüzenleme, Ayrılık Kaygısı, Ergenlik Süreci, Cinsel Kimlik, Öfke Kontrolü, Şiddet, Eğitim ve İşHayatında Motivasyon, Depresif Durum, İsteksizlik, Çekingenlik, Kendini İfade EtmekteZorlanma, Kaygı Bozuklukları, Travmalar, Aile İlişkileri vb.) grup çalışması yürütmektedir.

Çocuklarla, gençlerle, yetişkinlerle ve aileler ile çalışmakta, online ve yüz yüze Türkçe/İngilizcepsikoterapi hizmeti vermektedir.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.