Dilan Hazar

Uzman Klinik Psikolog

Yetişkin Psikoterapisti

Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlayan Dilan Hazar, 2018 senesinde Sabancı Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden %100 başarı bursu ve yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Psikoloji lisans eğitiminin hemen ardından Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünden yüksek lisans derecesini almıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında birçok seminer ve eğitime katılmıştır. Lisans döneminde Yaşayan Kütüphane Sosyal Gönüllülük Projesi’nde üç sene aktif olarak görev almıştır. Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında 7-8 yaş grubundaki çocuklarla bir yıl boyunca çalışarak psikososyal gelişim süreçlerine destek vermiştir. Dr. Öğretim Üyesi Çağla Aydın tarafından yürütülen “Doğum Sonrası Depresyonda Otobiyografik Bellek” isimli araştırmada asistan olarak yer almıştır.

Eğitimi sırasında çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde ve hastanelerde gönüllü olarak kısa süreli stajlar yapmıştır. Uzun dönem stajını 2019-2020 yılında Fransız Lape Hastanesi’nde asistan klinik psikolog olarak tamamlamıştır. Yüksek Lisans programı kapsamında, süpervizyon eşliğinde, Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi’nde bir sene boyunca danışan görerek psikodinamik formasyonu tamamlamıştır. Çalışmalarını Varoluşçu-Psikanalitik süpervizyon eşliğinde sürdürmektedir.

Psikoterapi çalışmalarına Psikodinamik ekole bağlı olarak ergen ve yetişkinlerle online ve yüz yüze olarak devam etmektedir.